Tema: Harmonije
View Single Post

heh ♫ ♫ ♫ malo da vas zaintrigiram ♫ ♫ ♫
Old 10-03-2010, 10:45  
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool heh ♫ ♫ ♫ malo da vas zaintrigiram ♫ ♫ ♫

Čitajući Imšinu knjigu o tehnikama predikcija naidjoh na Dnevne Harmonije ~ i naravno isprobala ~ i čak 90% mi se "potrefilo" kao tačno! Bila sam zapanjena, ali i u isto vreme oduševljena, jer ovaj čart je jako sličan tercijarim I i II... a o načinu izračunavanja... lele... samo strpljivi i dobri matematičari će doći do tačnog razultata... na sreću, pa ja imam Zet9 koji sve odradi umesto mene

Evo kako se računa :
• odlučite se za koju harmoniju čete praviti čart ~ ja se odlučila za 34god i 34 Harmoniju.
• ondak uzmete datum koji vas interesuje ~ ja uzela 08-03-2010 kada me je moja tajna simpatija iznenadila i čestitala mi praznik (a mogla sam da stavim ruku u vatru da se neće setiti...)
• e ondak se izbroji razlika u danima od 03-10-2009 (početak moje 34 Harmonije, datum mog rodjendana) do 08-03-2010 ~ dobila sam da je razlika u danima ~ 156 dana
• e ondak, tih 156 podelite sa 365 (toliko dana ima jedna godina) i dobijete decimalni rezultat od 0.42739726027397260273972602739726 ~ naravno, skratite ga tj. zaokružite ga ~ znači 0.4274
• e sad, na svoju godinu ~ u mom slučaju 34 ~ dodatjte taj rezultat ~ .4274 i dobijate = 34.4274 i to vam je Harmonik broj za datum 08-03-2010 (Zet ima tu opciju, astro.com nema, ne znam za druge programe...)
• i sva ostala matematika je kao i kod klasičnih Harmonik čartova ~ pomnoži se taj rezultat (34.4247) sa stepenom i minutom natalne planete / natalnog Asc' (samo Asc' vam treba, jer treba da se koristi sistem jednakih kuća)

U mom slučaju : harmonik Sunce došlo u natalno VII polje i sklopilo 120° sa nat. Mesecom, harmonik Mesec O° ekv Merkur/Uran/Asc', harmonik Merkur O° ekv Merkur/Jupiter, harmonik Venera 60° nat. Mesec, harmonik Mars 120° nat. Sunce/Pluton/Fortuna 60° nat. Saturn i 180° nat. Neptun, harmonik Jupiter 180° nat. Sunce /Pluton/Fortuna i 120° Saturn i Neptun, harmonik Saturn na nat. Asc' i O° ekv Sunce&Pluton/Neptun, harmonik Uran 90° nat. Mesec, harmonik Neptun O° nat. IV polje i 120° nat, Sunce/Pluton/Fortuna i 60° nat. Neptun, dok je harmonik Pluton bio tačno na nat. Desc' i sklapao 180° sa nat. Uranom i 90° Saturn ~ dan mi je inače bio pun teških i iznenadnih situacija, ali me je ova baš "uzdrmala"... na lep način i pokazao mi da ako mi je ceo dan "fuj" ipak na kraju će da mi se nešto lepo desi što će da mi pomogne da izbrišem iz memorije te ružne dogadjaje ...

Probajte, deluje blesavo, ali "radi"

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement