Tema: Vertex
View Single Post

Old 16-03-2007, 10:31  
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
Registrovan: Aug 2006
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
Njegov orbis je , čak , 8°
Planeta će imati uticaja na Vertex i onda kada nije u bliskoj konjunkciji sa njim , već se nalazi u istom znaku gde i on
8* kazes.... pa dobro, ja i onako uvek uzimam te sire orbise u obzir, iako dosta ljudi to smatra pogresnim. Stvarno mislim da kada se nesto nalazi u istoj kuci, znaku pogotovo, pa iako ne pravi konjukciju - osseca se...

E sad Vertex - posto mi je on nekako najzanimljiviji u u sinastrijama, ali u istim me uvek buni jedna stvar - ko tu deluje na koga i kako. Ako uzmemo u obzir da neki astrolozi kazu da ako su necije planete u konjukciji, i aspektima uopste sa vasom natalnom - to daje osecaj kao da te planete tranzitiraju vase kada ste u prisustvu te osobe. Znaci, unekim slucajevima imamo osecaj stalnog tranzita.
I sad - ako necija planeta pravi aspekt sa vasim Vertexom - ok, to mi je otprilike jasno sta se desava. A da li taj Vertex utice i na tu osobu?

npr - moj slucaj - moj Vertex0SMC jedne osobe, a njegov Vertex0 moji Ve0MoUr, Fortuna i Eros (sa Ur i Erosom egzaktna konjukcija)....
kako bi ste vi to protumacili - ko tu (na) koga kako i sta?

Quote:
Sutra mi je Merkur u konjukciji sa Antivertexom.
i ja bih ovo protumacila kao neki poziv... ali nesto iz proslosti, nesto vezano za nju sto ti mozda ne da mira?

Quote:
pitanjce:
Vtx 22. Device
nat.Sa 27.Device u 7.
tranz. So na Vtx
Može li pokazati nekakav preokret?
drugo pitanjce:
Uzima li se u obzir 60 kad je Vertex u pitanju?
Koliko sam uspela da pohvatam - uzimaju se svi aspekti u obzir jer neki astrolozi osi Vx/Avx pridaju skoro isti znacaj kao i osi Asc/Dsc...

A sto se tice prvog pitanjca - da ne sretnes mozda nekog bitnog muskog primerka?
Advertisement