Tema: Pisci
View Single Post

Old 19-02-2007, 18:36  
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Nisam mogla da izdrzhim, obozhavam ovog choveka, zato - ne zamerite mi na ovom lupanju...

Chovek koji je celog svog zhivota tezhio da bude deo drushtva, a opet - ishao taman do dozvoljene granice preterivanja kada su okolina, i prijatelji u pitanju...
Lav/Vaga bi lako mogao da bude prelep chovek, ali je Bukovski i tu morao da izazove sudbinu, ili tachnije - ona njega, pa mu je lice nasharala ogromnim aknama i tako ga obelezhila za ceo zhivot (Venera, vladar AC, u padu, znaku Device, smeshtena u 11. polje opozicija Uran iz 5.).
"Ne volim ni sopstveno lice, mrzim ogledala! Davno smo skrenuli u pogreshnom pravcu, i sada nema povratka. Kakvo sranje, zar ne? Kad chak i nashe govno izgleda bolje od nas...."
Konjukcija ove jadne Venere sa Saturnom i Jupiterom u istom ovom polju bi lako mogla da objasni zashto je i sam Bukowski sebe dozhivljavao kao zhivotinju koja nema pravo da uzhiva sa svojim vrshnjacima, jer:
"Oko mene su se skupljali slabi 'mesto jakih, RUZHNI umesto lepih, gubitnici umesto dobitnika."
Pa opet, nasuprot ovakvom stavu - Jupiter koji dolazi iz 3. kuce "tera" ovu Veneru da svima to saopshti, jer to je on - njegov mozak funkcionishe na takav nachin... Jupiter "podrzhan" Saturnom koji dolazi opet delom iz 3. (a opet 180* Uran) je dovoljan razlog da chovek shvati da je jedini nachin da se odupre maminim i tatinim sinovima i cerkicama koji su imali sve, i da im zada domaci zadatak.
Zato ovakvom choveku nikad nije bilo teshko da kazhe:
"Bio sam GOVNO shto mami ZUNZARE, umesto da sam neki lep CVET na koji se kupe LEPTIRI i PCHELE"....
Saturn dobro shvata gde je njemu mesto i shta ga kochi, ali optimizam Jupitera dozvoljava samo shikaniranje vec postojecih vrednosti drushtva:
"Doshao sam do zakljuchka da je koledz samo RUPA za skrivanje. Bilo je KRETENA koji su ostajali zauvek unutra."
Da je porodica najveci "krivac" za ono shto kasnije postajemo - i to nam je zdushno pokazao chika Charls. Delom ovo dejstvo strogog Saturna koji zheli da mu dete postane neko i neshto, pa 4. pochinje sva u ogranichenjima, kao fina maska za ono shto se deshava u kuci. Delom u Vodoliji, a Uran iz nje - ni manje nivishe nego odshetao bash u 5. Lako se mozhe reci da je ovo neka vrsta suludog komplexa koji Bukovski prenosi na svoj emotivni zhivot. Uran koji explozivno zhivi svaku svoju "aferu" u tipichnom "bash-me-briga" fazonu. Ko su uopshte te zhene? Kurve, alkoholicharke (Uran u Ribama uz sve moguce opozicije) - sve su one ulazile u njegov zhivot brzinom svetlosti, a izlazile josh brzhe. Sex sa njima upravo "zapochinje" onom Venerom 180* Uran, izgubljeni sluchajevi na obe strane, starije zhene - shto da ne? Venera konjukcija Saturn mozhe i to da podnese. Osma zahvata i malo Blizanaca, Merkur u 10. - jasno bi bilo - chovek pishe o tom istom sexu, onako najbanalnije. Chak bi se moglo reci da ovaj Merkur i preteruje, uostalom - nije dzabe u Lavu. On viche, urla bolje reci, ali ipak je umetnik (Merkur 0* Neptun) - chudan, ali neponovljiv.
Mnogi se i dalje gade njegovih knjiga, verovali ili ne - i u biblioteci se "ne preporuchuje????"
Kako samo greshe!!!!!
Evo samo jednog malog, najmanjeg moguceg dokaza:
"CHOVEK MORA DA UPOZNA MNOGO ZHENA DA BI NASHAO ONU PRAVU, I AKO IMA SRECE - ON CE JE NACI...."
Bukowski je kratko i jasno - bio fatalista (Mars 120* Pluton 120* Uran)...
On nije bio kukavica - on je sve shto je imao rekao svetu u lice, onako trajno, kroz papir, i zato i danas mnogi kazhu:
"Treba znati vishe od psovanja da bi bio Bukowski". On nije buntovnik bez razloga, on je itekako imao razloga da bude jedan veliki, fatalni um, on je - mozhe se slobodno reci - bio reformator mozga (Pluton u 9.)
On je hteo sve ili nishta, on je bio alkoholichar, on je bio zhenskarosh, on je bio deo Holivuda...
A opet - nije bio nishta od toga.
On je jednostavno bio Mesec u Devici u 12. kuci....
On je bio ledena dusha koja je bezhala od sveta, sveta koji ga je toliko u mladosti ranio, ali je imala to zadovoljstvo da tom istom svetu pljune u lice i kazhe:
"ZAR JE CHOVEK SAMO ZA TO STVOREN???????
DA IZDRZHI SVE TO I ONDA UMRE?????"
Za kraj, poshto ovih dana malo rovarim po Sabijskim simbolima, evo stepena AC Bukowskog, koji mozhda najbolje opisuje njegovu lichnost:
CHILDREN BLOWING SOAP BUBBLES....
Upravo je to Bukovski hteo - da bude isti kao i njegovi vrshnjaci, da bezbrizhno uzhiva u zhivotu kao mehuric sapunice, ali - ovaj mehuric je (po mom skromnom mishljenju) odleteo do samog neba, jer Bukovski jeste zvezda, i uvek ce to i biti....

Toliko od mene - struchni - ispravljajte, najlepshe molim :-)

Last edited by LosT_in_SpaCe; 19-02-2007 at 18:50..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement