View Single Post

Old 31-08-2008, 08:03  
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Registrovan: Jan 2008
Lotosov cvet je na dobrom putu
Standardno

Po Duporu:
2. stepen predstavlja moć i veličinu. Tako ćete u horoskopu Billa Gatesa naći upravo ovaj stepen, i to Plutona (velike pare) na 2. stepenu u II polju koje predstavlja materijalna dobra.
5. stepen je analogan znaku Lava i daje popularnost i aristokratsko držanje.
8.stepen je analogan znaku Škorpije i pretežno je negativan.
12. stepen po Miletu Duporu "pokazuje strast i trpljenja", analogan je znaku Riba pa daje duhovnost, medijalnost ali i osude, razna trpljenja -Ribe.
15. stepen Lava je "kraljevski stepen" i on daje kraljeve, osobe od autoriteta ako se neka planeta nađe na tom stepenu, pogotovo ako se nađe Jupiter.
18. stepen je analogan znaku Device i to je veoma negativan stepen tzv đavolski stepen. Primetićete da mnoge negativne ličnosti imaju izražen upravo ovaj stepen.
20. stepen je analogan znaku Škorpije i osobi može da donese oboljenje od karcinoma, kao i 10. stepen - stepen Jarca, naravno ako na to ukazuju i drugi elemenati u horoskopu.
22. stepen predstavlja Jarca i "viša znanja"
29. stepen analogno Ribama predstavlja završetak svih ciklusa i sadrži sva znanja svih znakova. Kao što je Mile Dupor rekao, 29. stepen je tzv. grupa duboke mistike i daje duboke misaone procese, pa cak i vidovitost.

A mene muci dilema kada gledate stepene, ako je npr. planeta na 22 48 da li je to 22 ili 23 stepen?
Znam da je vec bilo rasprava na ovu temu, ali meni i dalje ostade nerazjasnjeno...
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement