ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Šta će biti sutra?

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
nastavljamo ovđe :)

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-06-2013, 12:32   #1681
Obično gatalo

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 je na dobrom putu
Standardno

Ako sam dobro razumela...od pozicije natalnog ju se krece, on je AC. Od AC-a pa narednih 30* je prva kuca itd. Natalne planete ostaju na svojim pozicijama, pa sada koja gde zapadne u novom sistemu kuca koji pocinje od nat JU?
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-06-2013, 12:52   #1682
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
Registrovan: May 2010
djurafigura je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
Super ste mi dale ideju sa Ju povratkom , ali ja imam malo drugacije pitanje, posto ne mogu da se setim desavanja za period kada je Ju bio u opoziciji sa natalnim...kakva desavanja moze doneti sobzirom da je 180ş? Ja sam uvek misljenja, da jupiter retko donosi neke katastrofe coveku, ali ne znam kakav je kada je u 90ş i 180ş??
Evo i ja imam tr.Ju90Ju i nista se ne dogadja. Pre 3 god je bilo nekih izlazaka pri 180 ali sve se zavrsilo na tome (kako doslo tako i otislo). Kod mene je radio vec 2x do sada kontakt Ju i Sa, tr.Ju90Sa i tr.Ju180Sa (Ju jednom u 5, drugi put u 8) po pitanju ljubavi. Uskoro cu opet imati kvadrat, s tim sto ce sada Ju biti u 11. polju...videcu da li ce doneti nesto

Last edited by djurafigura; 20-06-2013 at 13:31..

Old 20-06-2013, 14:18   #1683
Švrća

what13 je offline
Registrovan: Sep 2012
what13 je na dobrom putu
Standardno

Meni je bas pre 2, 3 meseca bio 180 sa natalnim, inace mi je vladar 4. i suvladar 7. polja i nista mi nije doneo, osim nekog bzv. kontakta sa jednim deckom... Cak je od tada krenuo da tranzitira 10. kucom i na poslu nemam nikakve promene.

Old 20-06-2013, 14:33   #1684
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Ne može na astro.com, to je poseban chart koji može u nekom boljem astro-programu da se odradi, koji ja nemam.
Ju se postavi kao AC i onda "ćeraš" dalje. I da, svaki JU povratak važi narednih 12 godina. Dakle, upiterov povratak obuhvata period od 12 godina, a kako imamo 12 kuća svaka kuća opisaće jednu godinu tog povratka (prva kuća prvu godinu – sam Asc je trenutak Jupiterovog povratka). I u ovom slučaju pri proceni trenutka događaja koristimo sistem jednakih kuća.
Ju se postavi kao Asc ? Meni to nije logicno jer ni u lunaru se Mo ne postavlja kao Asc.
@Ja mislim da ne moze da se uzme samo dan povratka, vec mora da se ubode tacno vreme kada je Ju na nat. poziciji tj. da se pogode stepen, minut, sekunda pozicije Ju . Ja uspeh da ubodem taj trenutak ( dok sekunde pogodih... ) . E, sad valjda samo treba da uradim kartu u sistemu celih kuca . Ja to tako shvatih.

Old 20-06-2013, 14:48   #1685
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Registrovan: Nov 2009
wanja je na dobrom putu
Standardno

Zujalice..pogledas efeme kada ti je Ju0Ju..Za taj datum i vreme uradus kartu,sistem jed kuca..I to ti je karta Ju povratka.Sam Asc karte Ju povraka je trenutak Ju povratka.Urafidis sinastriju sa natalom i vidis sta se aktivira.Tako sam ja posmatrala.

Old 20-06-2013, 15:00   #1686
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Pa da, nasla sam ja datum vreme, kada je Ju bio na 4*02'05'' i radim kartu za taj trenutak . Verovatno se uzima mesto boravka u tom trenutku povratka , a ne rodjenja .
Zbunise me sa ovim da Asc treba da bude na Ju...
Zeznuto je da se ubodu '' dok pogodih vreme, bas dosta seta Asa.
Sad cu da uradim kartu u sistemu jednakih kuca i okacicu je, pa da vidim ima li to smisla.

Old 20-06-2013, 15:10   #1687
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Registrovan: Nov 2009
wanja je na dobrom putu
Standardno

Meni je Ju povratak aktivirao putovanje.Krajem jula treba da putujem za Svedsku.Ju kao suvladar 9 polja.Jedino mi je sada to u opticaju.

Old 20-06-2013, 15:40   #1688
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Evo karte tog povratka, ako je to to... http://www.zaslike.com/files/usksb734i8fbfd3ztsgc.gif
E, sad ako sam ja shvatila kako treba , svaka kuca je 1 godina ? Ja sam odmah po povratku Ju pocela vezu - to bi valjda bila 1. kuca ; preselila se '09 - to bi trebalo da bude 3. kuca ; sada sam u 7. .
I kako se to gleda ?
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-06-2013, 18:11   #1689
Veštac

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Registrovan: Apr 2012
klaudija će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nina Sofia VIdi Poruku
Hvala Klaudija

Kod mene je situacija ta da nema situacije (sem ako ne racunam povratnike sa kojima vise nista ne zelim )
Jeste da je taj Ju aspektovan najvise u natalu , ali ja sam nekako ocekivala da uradi nesto posebno dok je radio 120 sa Mo0Ma , kako nije tada nista sem flerta doneo onda sam resila da se ne uzdam mnogo u njega ali ako donese ja necu da se bunim

Moracu da procesljam stare dogadjaje da vidim da li nesto donosio pre pa da konacno zakljucim da li radi ili ne.

Pretpostavljam da onima kojima je vladar znaka ili podznaka vise donosi nego nama , mada kao sto ti kazes kod mene je bas aspektovan pa mozda i odradi sada nesto
Pa ja koliko citam, ugavnom ti napeti aspekti pre donesu kakva desavanja nego harmonicni. A opet s druge strane, skoro i da nisam naisla da je sta ruzno doneo i tako.

Aj prati kad bude 90 sa Ma.
A mozda on donese sta i pre (90 Mo i 0 DSC).
Al sam misljenja da ce on kod tebe raditi.

Nekako mi se cini da tu pricu moze da ''zabiberi'' 90 sa Ve i MC-om (mada jeste to tek za godinu dana).

E sad kako kome deluje i koliko, ne znam...moj nije bas najsjajniji u natalu, pa mi je doneo lepe dogadjaje (pisala sam juce o tome na temi).

Old 21-06-2013, 09:20   #1690
Obično gatalo

mrgud78 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by wanja VIdi Poruku
Zujalice..pogledas efeme kada ti je Ju0Ju..Za taj datum i vreme uradus kartu,sistem jed kuca..I to ti je karta Ju povratka.Sam Asc karte Ju povraka je trenutak Ju povratka.Urafidis sinastriju sa natalom i vidis sta se aktivira.Tako sam ja posmatrala.
Josw jedno pitanje. Da li se uzima vreme kada Ju prvi put donje na natalni ili se uzima u obzir i prelazak u zaokretu i ponovno vracanje? Predpostavljam samo prvi ali da pitam

Old 21-06-2013, 10:30   #1691
Veštac

Nina Sofia's Avatar

Nina Sofia is online now
Registrovan: Oct 2011
Nina Sofia je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by klaudija VIdi Poruku
Pa ja koliko citam, ugavnom ti napeti aspekti pre donesu kakva desavanja nego harmonicni. A opet s druge strane, skoro i da nisam naisla da je sta ruzno doneo i tako.

Aj prati kad bude 90 sa Ma.
A mozda on donese sta i pre (90 Mo i 0 DSC).
Al sam misljenja da ce on kod tebe raditi.

Nekako mi se cini da tu pricu moze da ''zabiberi'' 90 sa Ve i MC-om (mada jeste to tek za godinu dana).

E sad kako kome deluje i koliko, ne znam...moj nije bas najsjajniji u natalu, pa mi je doneo lepe dogadjaje (pisala sam juce o tome na temi).

Izvini sto kasno odgovaram , ali uspela sam da polomim laptop pa onda moram da stignem na posao da bih mogla lepo da odgovorim

Bas cu da pratim sada, sada kada udara na tih par planeta

Sada sam gledala tvoj natal i tebi su sva polja sada aktivirana ako gledamo Jupiter (mada i Saturn ti aspektuje takodje sve ) . Ajde pisi sta se desava , bas me interesuje jer ti i Ju i Sa aspektuje uzajamno skoro sve planete to mora da donese nesto

Old 21-06-2013, 11:42   #1692
Veštac

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Ju se postavi kao Asc ? Meni to nije logicno jer ni u lunaru se Mo ne postavlja kao Asc.
@Ja mislim da ne moze da se uzme samo dan povratka, vec mora da se ubode tacno vreme kada je Ju na nat. poziciji tj. da se pogode stepen, minut, sekunda pozicije Ju . Ja uspeh da ubodem taj trenutak ( dok sekunde pogodih... ) . E, sad valjda samo treba da uradim kartu u sistemu celih kuca . Ja to tako shvatih.
Pa da, u programu ima chart za JU povratak, kao što ima za VE povratak i sl.

Evo karta mog JU povratka, pa tumačite,pa pogledajte oko tih nedoumica koje vas muče, ja pojma nemam.

http://i44.tinypic.com/do8ak1.jpg

Old 21-06-2013, 11:46   #1693
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mrgud78 VIdi Poruku
Josw jedno pitanje. Da li se uzima vreme kada Ju prvi put donje na natalni ili se uzima u obzir i prelazak u zaokretu i ponovno vracanje? Predpostavljam samo prvi ali da pitam
Meni je logicno da se gleda prvi put kada napravi 0 .
@Zasto nema sveznalica da objasne kako se ovo gleda... ako je svaka kuca godina ?
Ovako samo mogu da gledam u kartu i nista ! Sad sam u 7. kuci , vladar Me je u 9. i ima egz. 180 sa nat. Sa . A opet u 7. je Mo koji je u ovoj karti vladar 5. . Inace 7. zahvata deo 9. i 10. natalne...
Ne vredi ova vrucina mi usporava sive celije .
@ Biri... , pa tebi je ova karta u Placidus sistemu... , pa koji sistem treba jednake kuce ili ???
Necu se ja mrdnuti dalje od sistema kuca .

Last edited by zujalica; 21-06-2013 at 12:08..

Old 21-06-2013, 12:28   #1694
Obično gatalo

mrgud78 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Pa da, u programu ima chart za JU povratak, kao što ima za VE povratak i sl.

http://i44.tinypic.com/do8ak1.jpg
Gde ima ta opcija, ja je ne nadjoh na astro.com

Ali sam uradila sama tu kartu... Jel vidi neko neku devojcicu http://www.dodaj.rs/f/3c/j0/3GYPn5Yj...3201362137.gif

A radila sam i za ovaj prosli koji se zavrsava u septembru. Sada sam u XII polju... Aj da proverimo... vidi li se u XII polju, razvod, preseljenje, nova/stara ljubav. To mi se sve desilo u toj godini. Mada je razvod poceo u XI polju... http://www.dodaj.rs/f/T/ij/lzhrk5a/j...2013621376.gif U prvom polju bi takodje trebalo da je preseljenje u drugi grad radi stalnog posla. I upis fakulteta. U II kuci duga veza koja se zavrsila veridbom i prekidom. U IV kuci nova veza sa razvedenim kolegom. V kuca, put u Ameriku. VI kuca trudnoca, udaja i rodjenje blizanaca.

Old 21-06-2013, 13:53   #1695
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

Na koju foru je to JU povratak?

JU povratak je onaj čart kad JU dođe na isti stupanj i minut ko i u natalnoj karti
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules